top of page

Linkedin krok za krokem - 2. díl

Další vychytávky na Linkedin profilu
V minulém díle jsme si řekli, co je to Linkedinové minimum, abyste se dostávali do výsledků vyhledávání. Dnes si řekneme, co dalšího Linkedin umožňuje a co dalšího můžete při prezentaci svojí osoby využít.


Hlavička profilu

Profil si můžete vylepšit tzv. profilovým obrázkem. Ten se zobrazuje za fotografií v hlavičce a měl by podpořit váš osobní nebo firemní brand. Může zobrazovat váš produkt nebo službu nebo vhodně vizualizovat váš obor.


V hlavičce také můžete ukázat, že jste otevření novým pracovním výzvám. Uděláte to buď popisem v profesním představení nebo přes funkci hledám novou práci, kde dáte náborářům vědět, že jste otevření. U funkce hledám novou práci, si můžete vybrat, kdo toto uvidí a také můžete uvést v jaké lokalitě a jakou pozici nebo pozice hledáte.


Vkládání příloh

Stěžejní částí profilu je popis praxe. To už jsme si řekli minule. Ale co jsme si ještě neřekli, je to, že k jednotlivým pozicím, na kterých jste pracovali, můžete přidat přílohy. Můžete vložit dokument (třeba prezentaci), obrázky nebo odkaz na externí stránky. Tato možnost je super v tom, že můžete lépe předvést výsledky svojí práce. Fotkami můžete ukázat třeba konkrétní produkty, prezentací lépe představit výsledky nějakého projektu a odkazem například ukážete oficiální stránky ke konkrétnímu projektu nebo akci.

Vzdělání

Minule jsme zmínili, že v hlavičce můžete zobrazit také vaše vzdělání. Ideálně samozřejmě nejvyšší dosažené. Uvést jen nejvyšší dosažené vzdělání je naprosto dostačující. Podobně jako v CV se nikdy neuvádí základní škola. Stejně jako u praxe i u vzdělání můžete vložit přílohu, která například více představí třeba váš studentský projekt nebo třeba téma absolventské práce.

Licence a certifikáty

V této sekci máte možnost ukázat jaké licence a certifikáty jste získali. Jedná se o důležitá a pro váš obor stěžejní potvrzení nějaké zkoušky. Například v projektovém řízení, IT technologiích, stavebnictví a podobně. Určitě to nepřehánějte. Nepatří sem potvrzení o absolvování všech kurzů, které jste kdy navštívili. U těch spíš popřemýšlejte, jakou dovednost jste v nich získali a uveďte ji právě do sekce dovedností a ty opravdu důležité kurzy zadejte v části dosažené cíle - kurzy.

Dovednosti

K dovednostem se ještě trochu vrátíme. Přesvědčivost vašeho profilu mohou posílit tzv. potvrzení dovedností a doporučení. Jsou to v podstatě takové vaše reference. Můžete je získat od svých spojení, která máte v síti. Kdokoliv, kdo vás zná, může přijít na váš profil a potvrdit, že nějakou konkrétní dovednost máte a případně na jaké úrovni a také vás mohou více popsat právě prostřednictvím funkce doporučit uživatele. Zároveň můžete své přátele a kolegy o potvrzení dovedností a napsání doporučení požádat.


Další úspěchy

Představit v této sekci můžete vaše jazykové znalosti, právě už zmiňované důležité kurzy, vaši publikační činnost, zajímavé projekty, dosažená ocenění a získané patenty. Můžete uvést i dobrovolnické zkušenosti nebo angažovanost v charitativních nebo jiných organizacích. Všechny tyto informace dokreslují vaši osobu jako profíka a ukazují, co všechno jste zvládli.

Profil ve více jazycích

Ano i tuto vychytávku na Linkedinu najdete. Profil si můžete naklonovat do dalších potřebných jazyků. Texty z původního profilu si musíte samozřejmě přeložit, ale pokud to uděláte, tak prohlížející pak budou mít možnost, si mezi jazykovými mutacemi přepínat. V nastavení si pak ještě můžete ošetřit, která jazyková mutace bude zobrazována jako primární.

Pokud jste dočetli až sem, tak již máte ve svém profilu nastaveno maximum možných informací. Tzn. ti, co se o vás budou zajímat, například personalisté, si mohou detailně představit, co všechno zvládnete. Příště si řekneme, jak svůj profil aktivně využívat a jak být ještě více vidět a tím pádem zvýšit šanci, že vás někdo osloví s pracovní nabídkou.


 
51 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page